images

Przyjrzyjmy się temu, jak prawidłowo dobrać biżuterię, aby nie gryzła się z naszą urodą i wyglądem 🙂

Najlepsze w biżuterii jest to, że za jej pomocą możesz za każdym razem nadawać swoim strojom inny wygląd. Zamienisz luźny styl na klasyczny dodając do stroju łańcuch pereł, przekształcisz ciuchy biurowe w imprezowe, ubierając duże wiszące kolczyki. Jednak tak jak ze wszystkim w modzie, musisz wiedzieć jaki typ biżuterii będzie dobrze na tobie wyglądać. Pamiętaj: to, że wszyscy noszą daną rzecz, nie oznacza, że ty też powinnaś.  Nie powinnyśmy ignorować zasad doboru biżuterii, ponieważ przy odrobinie nieuwagi zamiast dodawać nam uroku i zdobić kreacje może nas ona oszpecić.

Dobierając biżuterię, warto wziąć pod uwagę cztery podstawowe typu urody wzorowane na porach roku:

– Wiosna: charakteryzuje ją ciepła karnacja, piegi, jasna oprawa oczu. Powinna wybierać kamienie półszlachetne i szlachetne, takie jak cytryn, awenturyn, jaspis, turkus czy opal, a także perły o cieplejszej tonacji lub bursztyny.

– Lato: delikatna mleczna cera, średnio nasycona oprawa oczu. Idealna dla niej biżuteria to srebro, białe złoto, platyna. Jeśli chodzi o kamienie szlachetne jako dodatek do biżuterii, warto wybierać te o chłodnej tonacji.

– Jesień: ciepły typ urody, jasna, wręcz przezroczysta cera, często z rudymi piegami; włosy brązowe lub rude. Służy im kolor zielony, a barwy biżuterii powinny być naturalne, na przykład stare złoto, czerwień, pomarańcz, odcień ceglany, rdza, miedź, a także żółcie i brązy.

– Zima: występuje w dwóch odmianach. Może mieć jasną, porcelanową cerę bądź też oliwkową, śniadą. Włosy raczej ciemne, oczy niebieskie, zielone, szare lub brązowe. Kamienie idealne do tego typu urody to kryształ górski, cyrkonie, ametysty o nasyconych barwach oraz białe i czarne perły. Spośród metali: białe złoto, platyna, tytan i srebro.

Jeśli wiesz już jaki typ urody masz, przeczytaj poniższe wskazówki które pomogą Ci wybrać biżuterię która podkreśli twoją urodę:

– Poszukując idealnej biżuterii dla siebie, należy pamiętać, że powinna ona współgrać z figurą. Panie niezbyt wysokie powinny zrezygnować z długich wisiorków i kolczyków, które optycznie skrócą sylwetkę. Nie będą im także sprzyjać dodatki masywne, które wywołają wrażenie przytłoczenia. Na założenie nieco większej biżuterii mogą pozwolić sobie natomiast kobiety o nieco tęższej budowie ciała. Drobne ozdoby sprawią, że drogą kontrastu będą wydawały się jeszcze bardziej masywne.

Noś kolczyki dopasowane do kształtu twojej twarzy. Ogólna zasada jest taka: kształt kolczyków powinien być przeciwieństwem kształtu twarzy. Na przykład, jeśli masz twarz okrągłą, unikaj kolczyków kulistych i klipsów. Najlepiej będziesz wyglądać w kolczykach prostokątnych, lub bardzo długich kolczykach wiszących, które optycznie wysmuklą twoją twarz. Jeśli masz twarz w kształcie serca, wypróbuj kolczyki trójkątne lub wiszące. Takie kolczyki zrównoważą twój wąski podbródek. Właścicielki twarzy owalnych są w najbardziej komfortowej sytuacji, mogą bowiem nosić praktycznie wszystkie typy kolczyków.

– Istotne jest, aby kolor dodatków harmonizował z tonacją naszego stroju, włosów, a przede wszystkim oczu.  Oczy zawsze zwracają uwagę rozmówcy, dlatego warto ten atut podkreślić błyskiem dobrze dobranych kolczyków z kamieniami czy zdobieniami, których kolor może uwydatnić barwę tęczówki. Zieleń idealnie komponuje się z piwnymi oczami, fiolet z niebieskimi, a brązy z zielonymi.

Dostosuj dodatki do stylizacji. Dzięki biżuterii możemy świetnie urozmaicić i ożywić każdy, nawet najprostszy outfit – w tym właśnie tkwi jej siła. Wybór nie jest jednak całkowicie dowolny. Sięgając po błyskotki, pamiętajmy o okolicznościach, w jakich będą nam towarzyszyć. W sytuacjach oficjalnych krzykliwe, barwne dodatki mogą nie być mile widziane. Lepiej sprawdzą się te nieco bardziej dyskretne – klasyczne, proste. Za to podczas spotkań ze znajomymi nie wahajmy się wyróżniać z tłumu. Niech odzwierciedlają naszą osobowość!

Zachowaj umiar! Nawet najpiękniejsze i najdroższe dodatki nie lubią nadmiernego przepychu.

Mamy nadzieję, że te kilka drobnych wskazówek pomoże ci wybrać odpowiednią biżuterię i olśnić każdego. Pamiętaj o jednym : zawsze i wszędzie bądź sobą! Twój charakter jest najważniejszy – podkreślaj go jedynie doskonale dobraną biżuterią.

 dwa images-1 images dsc_0079

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *